Naturalne rolety zewnętrzne

Jeśli decydujemy się dziś na rolety zewnętrzne, a nie jest przecież żadną tajemnicą, że dziś są one bardzo popularne, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na materiał, jakim jest aluminium czy też PCV. Oczywiście można to zrozumieć, bo jak najbardziej jeden i drugi jest mocnym materiałem. Dlatego też w stu procentach na zewnątrz się one sprawdzą. Nie możemy jednak powiedzieć, aby były to materiały naturalne. W zasadzie o tych w zakresie rolet zewnętrznych nie mówimy, choć są pewne wyjątki. Które rolety naturalne sprawdzą się więc na zewnątrz?

Rolety z bambusa

Jedynym logicznym rozwiązaniem będą tutaj rolety bambusowe. Jasne jest akurat to, że po takie sięgamy przede wszystkim, szukając osłon do wewnątrz, choć w pewnych sytuacjach sprawdzą się one także poza czterema ścianami. Należy jednak pamiętać o tym, że musi to być roleta specjalna. Co to oznacza w związku z tym w praktyce?

Klej wodoodporny

W przypadku takich naturalnych rolet na okno, które mają być roletami zewnętrznymi, te wykonane z bambusa powinny nam odpowiadać. Warto je jednak dodatkowo pokryć klejem wodoodpornym. Co ciekawe przy zamówieniu takich rolet na wymiar, często nic nas taki dodatek nie kosztuje. Pamiętać też trzeba o tym, aby po zamontowaniu takich produktów pokryć je jeszcze olejem ochronnym. Nie należy ich natomiast lakierować, co może takim roletom tylko i wyłącznie zaszkodzić, a już na pewno w żadnym wypadku nie pomoże. Dlatego nie warto dodatkowo inwestować w lakier.

2 Comments

  1. Nie jestem pewna, czy taka roleta sprawdzi się na zewnątrz.

  2. To chyba tylko takie rolety ozdobne.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.


*