Rolety zewnętrzne – jakie sterowanie wybrać?

Wybierając roletę zewnętrzną, niemal każdy z nas zwraca uwagę na jej kolor czy rodzaj. Na pewno są to parametry bardzo ważne, choć nie możemy zapominać o innych kwestiach, a więc materiale, z jakiego jest ona wykonana oraz mechanizmie sterowania. Zajmijmy się tym ostatnim, bo właśnie z mechanizmem sterowania zazwyczaj mamy największe problemy. Który w związku z tym sposób sterowania roletami zewnętrznymi będzie najwydajniejszy, a z czego lepiej zrezygnować już na starcie?

Sterowanie ręczne

Klasycznym sterowaniem, które występuje w roletach, jest te z wykorzystaniem siły własnych mięśni. Sterowanie ręczne nie sprawia oczywiście wielkiego problemu, a poruszanie roletą odbywa się płynnie. Problem pojawić się może jednak w sytuacji, kiedy do czynienia mamy z kilkoma czy kilkunastoma roletami. Wówczas przy obecnych cenach sterowania elektrycznego warto zainteresować się właśnie tym bardziej zaawansowanym sposobem.

Sterowanie elektryczne

Takie sterowanie z pewnością jest znacznie bardziej komfortowe. W zasadzie nie musimy się tutaj ruszać, a rolety zasłonimy, korzystając z pilota czy specjalnego włącznika. Jeśli i to jest dla nas zadanie zbyt wymagające, postawić możemy na rolety sterowane specjalnymi czujnikami, które zasuwają się i rozsuwają, biorąc pod uwagę dane gromadzone przez czujniki temperatury, zachmurzenia czy opadów. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie jest jednak także i najdroższe. Za komfort i wygodę trzeba jednak zapłacić.

2 Comments

  1. Chyba zwykłe sterowanie elektryczne to rozwiązanie optymalne.

  2. Też tak uważam. Tym bardziej że nie jest też zbyt drogie.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.


*